RJGR rapsesja w Stanisławowie

"W Zakładzie Poprawczym w Jerzmanicach Zdrój wychowankowie zajęli się tworzeniem muzyki. Pomysł na zespół muzyczny zrodził się podczas długich jesiennych wieczorów. Dwóch wychowanków powołało do życia zespół pod nazwą RJGR. Wykonywana muzyka to rap w najczystszej postaci. Przez okres zimy nazbierało się tyle materiału, że zespół mógł pokazać się szerszej publiczności. Został zaproszony do udziału w koncercie charytatywnym w ramach XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncert odbył się w styczniu 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi. Formacja RJGR została ciepło przyjęta przez słuchaczy i zdobyła grono swoich wielbicieli.

Styczniowy sukces zachęcił zespół do dalszej pracy i do wzięcia udziału w konkursie muzycznym pt. „Złotoryjskie Rytmy Młodych”, który został zorganizowany w weekend majowy nad złotoryjskim zalewem. W przeglądzie udział wzięło dwanaście zespołów reprezentujących różne rodzaje muzyki. Od reggae, rap aż po hard rock. Trzy najlepsze zespoły w nagrodę miały wystąpić podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota, które rok rocznie są organizowane na terenie Złotoryi. Oczywiście nasi raperzy zajęli pierwsze miejsce i uzyskali możliwość zagrania na dużej scenie przed koncertem zespołu-gwiazdy Raz Dwa Trzy. W finale głównym rywalizując z dwoma pozostałymi zespołami zajęli drugie miejsce. Jury konkursu podkreślało w uzasadnieniu wyboru dojrzałość i poetykę tekstów piosenek. W nagrodę otrzymali 300 zł do podziału oraz udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Tak, więc wychowankowie oprócz dobrej zabawy otrzymali profesjonalnie wykonane zdjęcia, które każdy szanowany zespół powinien mieć. Jedno z nich na pewno zagości na okładce ich pierwszej płyty, która wkrótce ma się ukazać."
źródło: www.zlotoryja.info

a oto i nagroda od nas: RJGR i efekty sesji zdjęciowej na Radiostacji w Stanisławowie

sesja  zespołu sesja  zespołu rjgr (6) sesja  zespołu rjgr (12) fotograf legnica sesja  zespołu fotograf legnica fotograf legnica sesja  zespołu rjgr (30) rjgr (39) rjgr (40) rjgr (43) rjgr (48) rjgr (55)

1 Comments
  1. 9 października 2013 -
    Reply

    Dobre fotki chłopaki ! Zapraszamy do nas: http://www.legnickiepodziemie.blogspot.com/ https://www.facebook.com/legnickiepodziemie

Leave a Comment